Zalety kwiatów sztucznych

Zalety kwiatów sztucznych

Wszędzie tam, gdzie fatalne warunki związane ze słabym nasłonecznieniem uniemożliwiają rozwój kwiatów, możesz stosować rozwiązania zastępcze.

Sztuczne kwiaty, sprzedawane w wielu modelach i rodzajach imitujących różnego rodzaju gatunki roślin, będą ciekawym urozmaiceniem ponurych korytarzy, parapetów czy regałów, na których zostaną ustawione. Nowe gatunki roślin, odwzorowywane z natury przez producentów ozdób tego rodzaju, stoją na coraz wyższym poziomie jakości wykonania. Sprzedawane obecnie sztuczne kwiaty, oczywiście te wykonane w odpowiedniej technologii i z należytą starannością, powinny skusić do ich zakupu nawet najbardziej sceptycznie do nich nastawionych Klientów. Zawsze gdy zbliża się jesień i zima, rośnie zapotrzebowanie na sztuczne kwiaty doniczkowe, których zielona barwa, w pewnym zakresie, rozjaśnia nadchodzące ponure miesiące. Wyprodukowane z dobrej jakości materiałów produkty tego typu, są w stanie przetrwać wiele kolejnych sezonów. Choćby z tego powodu, warto przyjrzeć im się z większą uwagą. Niezastąpione w wielu sytuacjach sztuczne kwiaty doniczkowe to współcześnie nowa jakość. Coraz większa i bogatsza oferta producentów, zdecydowana poprawa jakości materiałów i surowców używanych do ich produkcji, oraz przede wszystkim, nowe technologie wpływające na gwałtowny wzrost ich użyteczności dla Klientów. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu artykułami, zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą kwiatów sztucznych.

Kwiaty sztuczne rodzaje

Kwiaty sztuczne rodzaje

Na rynku roślin ozdobnych, coraz większą popularnością cieszą się kwiaty wykonane z tworzyw sztucznych.

Postęp technologiczny, a także dostępność do wielu różnych rodzajów materiałów, pozwalają osiągać efekty, o których jeszcze kilka lat temu można było jedynie pomarzyć. Projektowane współcześnie sztuczne kwiaty i rośliny ozdobne, stały się na tyle wyrafinowane, że często z powodzeniem zastępują swoje oryginalne odpowiedniki, co możemy bardzo łatwo zaobserwować, odwiedzając polskie centra handlowe. Mnogość oferowanych przez producentów gatunków roślin sztucznych, pozwala każdemu zainteresowanemu wybrać takie, które akurat jemu najbardziej przypadły do gustu. Sztuczne kwiaty, które obecnie najczęściej oferowane są przez większość sklepów handlujących tego typu asortymentem, to przede wszystkim kwiaty poliestrowe. Charakteryzuje je stosunkowo niska cena, niezła jakość wykonania oraz wysoka wytrzymałość, a to zalety, które przyciągają większość klientów. Tymczasem, jeśli dobrze się rozejrzymy, znajdziemy również inne kwiaty sztuczne, wykonane na bazie takich materiałów jak lateks czy nylon. Produkty tego typu, mają pewne przewagi nad kwiatami poliestrowymi. Przede wszystkim różnią się wyglądem, intensywnością barw, inną strukturą poszczególnych płatków kwiatostanu. Wybierając się na kolejne zakupy, warto zapytać sprzedawcy, czy ma w swojej ofercie tego typu kwiaty i ewentualnie przyjrzeć się im z bliska. Zapewne szybko przekonają Państwa do siebie swoją jakością wykonania oraz efektownym wyglądem.

Sztuczne kwiaty lateksowe

Sztuczne kwiaty lateksowe

Choć sztuczne rośliny ozdobne bardzo często uchodzą za gorsze jakościowo i przede wszystkim nieporównywalne słabsze w wymiarze estetycznym od ich naturalnych odpowiedników, to jednak zdarzają się wyroby, na które warto zwrócić uwagę.

Polecamy osobiście te wykonane z lateksu. Rzadko spotykane w polskich sklepach, zdecydowanie ładniejsze, delikatniejsze i bardziej naturalnie wyglądające w stosunku do powszechnie spotykanych sztucznych kwiatów poliestrowych. Zasadniczym elementem różnicującym oba gatunki kwiatów, jest materiał, z którego zostały wykonane. Sztuczne kwiaty lateksowe, powstają właśnie na bazie lateksu, czyli materiału niezwykle elastycznego, delikatnego w dotyku, ale jednocześnie stosunkowo wytrzymałego, odpornego na różne warunki atmosferyczne, w tym na intensywne działanie promieni słonecznych. Naturalny lub syntetyczny kauczuk, bo nim właściwie jest lateks, po odpowiednim zabarwieniu, przez długi czas zachowa nadany mu przez producenta kolor i intensywność barw. Jest to praktycznie niemożliwe w przypadku innego typu kwiatów sztucznych, które szybko blakną pod wpływem działania światła, tracąc cały swój urok i koloryt. Sztuczne kwiaty lateksowe, choć nieco droższe od innego rodzaju roślin sztucznych, mają jednak niespotykany wygląd. Ich kolory są niezwykle intensywne a uformowane z lateksu kwiatostany – zupełnie gładkie i delikatne, wyglądają praktycznie jak te naturalne.

Kwiaty sztuczne nylonowe

Kwiaty sztuczne nylonowe

Bardzo często pierwsze skojarzenia na słowa – kwiaty sztuczne, przywołują w wyobraźni widok plastikowych, tandetnych wyrobów, jakie jeszcze kilka lat temu były dostępne w powszechnej sprzedaży detalicznej.

Współcześnie powstające produkty, diametralnie różnią się od swoich dawnych odpowiedników. Oczywiście, nadal można spotkać kwiaty, które z daleka wyglądają nienaturalnie sztucznie i są po prostu najzwyklejszą tandetą, którą nie warto zaprzątać sobie głowy. Jednak większość wyrobów tego typu, prezentuje współcześnie zupełnie inny poziom wykonania. Po pierwsze i najważniejsze, zmieniły się materiały, z których wyrabia się rośliny sztuczne. Jedyny i niezastąpiony dotychczas plastik zastępują coraz częściej lateks, akryl czy właśnie nylon. Nylonowe kwiaty sztuczne, wyglądają nad wyraz okazale. Szczególnie efektownie, wyglądają tiulowe zestawy z różyczką, które mogą być idealnym elementem dekoracyjnym stroju wieczorowego czy balowego. Równie pięknie i gustownie, prezentują się bukiety wykonane z satynowych elementów tworzących płatki różnych gatunków kwiatów, czy bukiety velvetowych różyczek, najlepiej w kolorze czerwonym, które stanowią efektowny element dekoracyjny wystroju wnętrz, np. sypialni. Podstawową zaletą sztucznych kwiatów wykonanych z nylonu, jest naturalnie ich piękny wygląd, na który składa się nie tylko delikatna struktura materiału, ale także intensywność możliwych do dobrania barw oraz stosunkowo duża wytrzymałość mechaniczna samego nylonu.    

Kwiaty sztuczne papierowe

Kwiaty sztuczne papierowe

Znane i od wielu lat wyrabiane domowym sposobem sztuczne kwiaty papierowe, zyskują sobie coraz większą popularność.

Ich atrakcyjny wygląd, nieograniczone możliwości doboru koloru i kształtowania ich formy sprawiają, że ten rodzaj ozdób kwiatowych, coraz skuteczniej wkracza na rynek, wcześniej zarezerwowany wyłącznie dla sztucznych kwiatów poliestrowych. Dynamiczny rozwój branży wytwarzającej rośliny sztuczne sprawił, że znaczna część firm, zainteresowała się właśnie tworzeniem coraz okazalszych w formie kwiatów papierowych. Czym charakteryzują się tego typu ozdoby? Przede wszystkim będzie to niezwykła swoboda formowania dowolnego kształtu kwiatostanu. Dzięki temu, kwiaty sztuczne powstające z papieru, zawsze posiadają oryginalny i niepowtarzalny wygląd. Po wtóre, będzie to kolor. Choć nie będzie to raczej kolor niesamowicie intensywny, lecz bardziej stonowany i delikatny. Faktura papieru, z jakiego tworzone są tego rodzaju ozdoby sprawia, że delikatniejsze, pastelowe barwy, wydają się w tym przypadku bardziej naturalne, nie wywołując uczucia sztuczności. Jest to niewątpliwy plus w stosunku do tanich, poliestrowych kwiatów sztucznych, które często porażają sztucznością intensywnych barw – zwłaszcza rażących kolorów zielonych. Sztuczne rośliny papierowe posiadając wspomniane plusy, nie nadają się jednak do wszechstronnego zastosowania. Ich delikatność sprawia, że nie są niestety odporne na złe warunki atmosferyczne. Większa wilgotność, a szczególnie odpady deszczu, szybko zniszczą unikalną fakturę, barwę i ich kształt.    

Kwiaty sztuczne piankowe

Kwiaty sztuczne piankowe

Wrastająca konkurencja na rynku sztucznych ozdób kwiatowych, wymusza na ich producentach poszukiwanie coraz to nowych, atrakcyjniejszych rozwiązań technologicznych oraz materiałowych.

Szczególnie te ostatnie, czyli użyte do produkcji materiały, w zdecydowanym stopniu decydują o wyglądzie, a zatem o powodzeniu w oczach konsumenta. Ten swoisty wyścig o klienta sprawił, że w ostatnim czasie na rynku, pojawiły się nowe rośliny sztuczne, tak zwane sztuczne kwiaty piankowe. W tym przypadku, zamiast tradycyjnego plastiku połączonego z poliestrem, coraz popularniejszym nylonem, sylikonem czy akrylem, do ich produkcji wykorzystany został specjalny rodzaj delikatnej pianki syntetycznej. Materiał ten nie dość, że niezwykle lekki i elastyczny, daje się doskonale formować, a co ważniejsze jest trudno odkształcalny, dzięki czemu rośliny z niego uformowane, dłużej zachowują pierwotny kształt. Inną, niezwykle istotną zaletę, jaką wykazują rośliny sztuczne, powstałe na bazie wspomnianej pianki, jest bardzo duża odporność na działanie wody. Pianka jest materiałem nienasiąkliwym, dlatego wystawione na działanie warunków atmosferycznych kwiaty sztuczne, wytworzone przy wykorzystaniu tego materiału, nie zostaną zniszczone. Rośliny sztuczne produkowane ze wspomnianej pianki, są nie tylko wytrzymałe, ale i wyjątkowo piękne. Być może właśnie w tym należy upatrywać przyczyny ich stale rosnącej popularności.

Exotic-Flowers.pl
ul. Kościuszki 52/1 
81-703 Sopot
+48 58 743 68 66
+48 792 277 195
info@exotic-flowers.pl